Kayıp 3 kadın nehir kıyısından gelen kötü kokuyla bulundu. İşkenceyle öldürüp gömmüşler…

Ekvator’da kaybolan 3 kadına yönelik arama çalışmaları devam ederken dehşete düşüren bir gelişme yaşandı. Nehir kıyısından gelen kötü koku üzerine çalışmalarını bu bölgeye yoğunlaştıran polis ekipleri kazıların ardından kayıp 3 kadının cansız bedenine ulaştı. Kadınların işkence görerek öldürüldükleri belirtilirken sığ bir mezara gömüldükleri ifade edildi.

Esmeraldas eyaletinin merkezindeki Quinindé kantonuna bağlı Valle del Sade kırsal kesiminde öldürülüp mezara gömülen üç genç kadının yanında bir cep telefonu da bulundu.

Yerel basında çıkan haberlere göre kötü kokunun geldiği bölgede kazı çalışmaları yapan ekipler, bir çukura atılan ve üzeri toprakla kapatılan 3 kadının cansız bedenine rastladılar. İlk bulgularda kadınların boğazlarının kesildiği, işkence gördükleri ve ağızları kapatılmış olarak gömüldükleri tespit edildi.
Quinindé Polisi bölge komutan yardımcısı Diego Velasteguí, iki balıkçının cesetlerden birini yere dağılmış saçlar, kan izleri ve kumu kazan bir köpeğin kokusundan dolayı bulduğunu söyledi.

NEHRE YÜZMEYE GİTMİŞLERDİ

Yerel basında yer alan haberlere göre, olayı araştıran Quininde polisinden Diego Velastegui, “Plaj kıyafetleriyle gömülmüş halde bulundular. İsimlerinin Nayeli Tapia, Denisse Reyna ve Yuliana Macias olduğunu tespit ettik. Genç kızların 19, 22 ve 21 yaşlarında olduklarını tespit ettik. Gerçekten çok üzücü bir durum” ifadelerini kullandı.

Polis ekipleri olaya ilişkin araştırmalarını yoğunlaştırarak cinayetin sorumlularını bulmak istediklerini dile getirdi. Genç kızların ailesi ise dehşetin sonrasında büyük bir şaşkınlık ve üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir