Marmara Denizi’ndeki felaket anları… Yeni görüntüler ortaya çıktı

AVŞA Adası’ndan İstanbul’un Avcılar ve Yenikapı ilçelerine düzenlenen İDO seferleri sırasında Marmara Denizi’nde yaşanan yağmur ve fırtına, gemilerde bulunan yolcular için korku dolu anlara neden oldu. Yağmur ve fırtınanın etkisiyle deniz otobüsleri dalgalara kapıldı ve yolcular fenalık geçirdi. Korku dolu anlar bir yolcunun cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

KAPTAN SAKİN OLMALARI KONUSUNDA UYARIDA BULUNDU

Günün öğle saatlerinde Avşa Adası’ndan Avcılar İDO İskelesi’ne hareket eden bir deniz otobüsü, Marmara Denizi’nin ortasında fırtınaya yakalandı. Dalgaların etkisiyle deniz otobüsü sallanırken, yolcular bulantı ve rahatsızlık yaşadı. Gemi kaptanı, yolcuları sakin olmaları için 4 kez anons yapmak zorunda kaldı. Ancak Marmara Adası’na yanaşarak yolculuğuna devam eden kaptanın uyarıları yeterli olmadı.

KAPTAN AVCILAR’A ULAŞMAYI BAŞARDI

Yolculardan 6’sı fenalaşırken, kaptan yoğun bir çaba sonucu 1 saatlik bir rötarla deniz otobüsünü Avcılar’a ulaştırmayı başardı. Kaptan, son anonsunda 15 yıldan beri bu seferi yaptığını ancak ilk kez böylesi bir durumla karşılaştıklarını dile getirdi.

Benzer durum Avşa Adası-Yenikapı seferinde de yaşandı. Aynı saatlerde Yenikapı’ya hareket eden deniz otobüsünün yolcuları da korku dolu yolculuk geçirirken, yüksek sesle dua edenlerin olduğu görüldü.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir