Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’nde mesaj paylaştı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu sebebiyle ABD’nin New York kentinde temaslarına devam eden Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü mesajı paylaştı.

Bakan Fidan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’nde Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Türkiye olarak, Filistin halkına işgal ve zulme karşı haklı mücadelesinde desteğimizi sürdüreceğiz. Gazzeli sivilleri hedef alan savaşın durması için yoğun çaba harcıyoruz.

İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi’ni temsil eden Temas Grubu’nun çalışmaları çerçevesinde, Paris ve Londra’da yaptığımız görüşmelerin ardından Pazartesi günü Barselona’da Gazze konulu Akdeniz İçin Birlik 8. Bölgesel Forumu’na katıldık. Salı günü NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda Gazze konusunu gündeme getirdik. Bugün de New York’ta BM Güvenlik Konseyi oturumuna ve Filistin Halkının Vazgeçilmez Hakları Komitesi’nin toplantısına katıldık. Bir an önce tam ateşkes ilan edilmesi, Gazze’ye insani yardım ulaştırılması ve kalıcı barış için çözüm sürecinin hemen başlatılması gerektiğini vurguladık. Filistin halkını yalnız bırakamayız. Uluslararası toplum, hukuki ve ahlaki sorumluluklarını yerine getirmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir