İstanbul’da Hava Sıcaklığı ‘Sıfır’a Düşüyor! Bu 2 Tarihe Dikkat

İzlanda üzerinden gelen soğuk hava dalgası etkisini gösteriyor. Bu soğuk hava beraberinde kar yağışını da getirecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul’da cuma ve cumartesi günleri sıcakların 0 dereceye düşeceğini ve hafif kar yağışı beklendiği bildirildi. MGM tarafından bugün için 8 ile kuvvetli kar yağışı uyarısı yapıldı.

BUGÜN HAVA NASIL?

Meteoroloji danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen “Bugün İstanbulda yağmur var. Avrupa yakasının batı kesimleri karla karışık yağmur karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı sıcaklık 5 C. Rüzgar Poyrazdan yer yer fırtına hızında esecek. Akşama yağış kalmıyor. Yarın yağış yok. Cuma akşamı ve cumartesi hafif Kar yağışlı.

Bugün ülkede genelde karla karışık yağmur var. Doğu Akdeniz Antalya Anep Urfa da kuvvetli yağmur. Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir’in kuzeyi, Bolu ve Düzce’nin yüksekleri, Rize, Artvin’de KAR yağışı var.
Rüzgar Marmara’da kuzey yer yer fırtına hızında esecek” dedi.

Cuma ve cumartesi ise havanın hafif kar yağışlı, diğer günlerde parçalı bulutlu olması öngörülüyor.

İstanbul’da hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalarak, hafta boyunca mevsim normalleri altında seyretmesi bekleniyor.

8 İL İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce için yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir